DRUTMM100-010PT Drut mosiężny półtwardy (560-600Mpa), gatunek M63, grubość 1.0 mm - szpula 0.1kg ( około 15mb)
Dostępność: 0
Cena regularna:
63.90
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 0DRUTMM100-010PT
Opis
DRUTMM100-010PT Drut mosiężny półtwardy, gatunek M63 Z4, grubość 1.00 mm - szpulka 100g ok. 15mb
Druty mosiężne w gatunku M63 Z4, są to druty półtwarde.
  • Typ: Drut
  • Materiał: mosiądz
  • Gatunek: CuZn37/M63 Z4 (stop Cu 63% i Zn 37%)
  • Stan utwardzenia: półtwardy 420-900Mpa
  • Wydłużenie: 5%
  • Grubość: 1.0 mm
  • Długość: 15mb szpulka 100g
  • Masa 1m: 6.8g
Oznaczenia mosiądzu CuZn37/M63 wg różnych norm:
  • EN: CW508L
  • ISO: CuZn37
  • DIN: CuZn37
  • Wnr: 2.0321
  • NFA FR: CuZn37
  • UNS USA: C27400
  • BS GP old: CZ108
  • PN: M63
Skład chemiczny CuZn37/M63 (CW508L) (zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17050-1):
  • Al: max 0,05
  • Cu : min 62,00; max 64.00
  • Fe: max 0,10
  • Ni: max 0,30
  • Sn: max 0,10
  • Pb: max 0,10
  • Zn: reszta
Własności fizyczne mosiądzu CuZn37/M63:
  • Gęstość: 8.44 g/cm3
  • Moduł sprężystości E: 110GPa
  • Ciepło właściwe: 0.377J/gK
  • Współczynnik rozszerzalności cieplnej: 20.2 10-6/K
  • Opór właściwy: 1.7 10-3/K
  • Przewodność cieplna: 120 W/mK
  • Przewodność elektryczna: 25.9 %IACS
  • Przewodność elektryczna: 15 MS/m
UWAGA! Na naszych aukcjach oferujemy szeroki wybór drutów mosiężnych ( zwoje 5mb oraz 10mb).
Dane techniczne
materiał mosiądz
grubość 1.00mm